Tel. 505 301 788, e-mail: , adres: Kraków, ul. Liściasta 6, godz. Pn-Pt 7:00-17:00

Zadania dydaktyczne na wtorek 31.03.2020 dla grupy II ul. Liściasta

1) Zaznaczanie drogi Ady i Olka do kwiatów. Nazywanie kwiatów.

Rysowanie kwiatów po śladzie, bez odrywania kredki od kartki. (Załącznik 1)

2) Opowieść ruchowa połączona z ćwiczeniami ortofonicznymi – Wiosno, gdzie jesteś? Dzieci naśladują czynności i odgłosy, o których opowiada Rodzic.

Olek nie mógł się doczekać nadejścia wiosny. Postanowił wyjść do ogrodu i jej poszukać (maszerują w różnych kierunkach). Zobaczył drzewa z pąkami, delikatnie poruszające się na wie-trze (naśladują poruszające się drzewa i ich szum). W oddali usłyszał śpiew ptaków (naśladują śpiew ptaków). Nad domem krążyły dwa bociany (biegają z szeroko rozłożonymi rękami), a potem brodziły po trawie, wysoko ponosząc nogi, i rozglądały się w poszukiwaniu żabek (maszerują z wysokim unoszeniem kolan, rozglądają się na boki). Klekotały cichutko, aby ich nie spłoszyć (cicho naśladują klekot bocianów). Żabki zauważyły niebezpieczeństwo i skakały w różnych kierunkach, aby się ukryć (naśladują żabie skoki). Nawoływały się cichutko (cicho kumkają), aby nie zwrócić na siebie uwagi. Było ciepło i przyjemnie. Olek przeciągnął się, aby rozprostować kości (przeciągają się). Nagle nad uchem usłyszał ciche bzyczenie. To pszczoła krążyła nad jego głową (naśladują brzęczenie pszczoły). Chłopiec przestraszył się. Zaczął uciekać. Wymachiwał rękami, aby ją odgonić (biegają i wymachują rękami). Nagle jego uwagę zwróciły kolorowe kwiaty. Olek pochylił się i je powąchał (naśladują wąchanie kwiatów), a potem głośno kichnął (kichają: aaa… psik!). „Nie muszę już dalej szukać wiosny” – pomyślał zadowolony, a potem, uśmiechnięty, wrócił do domu (maszerują, uśmiechając się do siebie).

3) Założenie kalendarza pogody.

Uzupełnianie go każdego dnia. (Załącznik 2)

4) Oglądanie wiosennego obrazka.

Dziecko mówi po czym poznajemy wiosnę? Określanie czego jest więcej i o ile? Dorysowywanie odpowiedniej ilości pąków do gałęzi. (Załącznik 3,3.1)

5) Utrwalanie przysłowia „W marcu jak w garncu”.

Kolorowanie garnków według wzoru. (Załącznik 4)

6) Eksperyment. Sprawdzamy co pływa, a co tonie.

Wrzucamy różne przedmioty do miski z wodą(najlepiej przezroczystą).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 marzec 2020 19:58

Pobierz załącznik:

Początek strony