Tel. 505 301 788, e-mail: , adres: Kraków, ul. Liściasta 6, godz. Pn-Pt 7:00-17:00

Zadania dydaktyczne na środę 14.04.2021 dla oddziału II

1.Nauka rymowanki „Ziemia nasz planeta”

Ziemia - nasza planeta

Nasza Ziemia to piękna kraina,
na niej skały, lądy i morza.
Wiele różnych przedziwnych zjawisk
i tajemnic w sobie chowa.

Zatem dbajmy wszyscy o Ziemię,
niech oazą dla nas będzie.
Niech jej człowiek nie zaśmieca,
spokój niech panuje wszędzie.

Brudna woda, nieczyste powietrze,
precz spaliny, liczne odpady.
Więcej tego, nikt z nas już nie chce
nowe trzeba ustalić zasady.

Wszystkie żale ludziom ogłaszaj,
niechaj ciągle o ciebie dbają.
Ziemio niechaj cię mieszkańcy
wciąż z odpadów oczyszczają.

2. Dowolny taniec przy piosence ufoludki.

Link do piosenki: Fasolki - Ufoludki, Piosenka dla dzieci

3. Słuchanie opowiadania Natalii Usenko „UFO”

Pewnego razu wróżka Laurencja wybrała się do parku na poranny spacerek. Z– Jejku! – zawołała nagle i stanęła jak wryta. – Śni mi się czy co? Na polance stoi ogromny talerz! Cały biały w różowe kwiatki. Skąd on się tu wziął? – Przyleciał – mruknęła papuga Klarcia. – Telewizji nie oglądasz czy co? To nie jest zwykły talerz, tylko latający. Nazywa się UFO. – A kto to są te małe kolorowe, co na nim siedzą? – Ufoludki, oczywiście. Zobacz, jak płaczą. Chyba mają kłopoty. – No to chodźmy im pomóc! – zawołała Laurencja. Ufoludki na ich widok ucieszyły się okropnie i zaczęły pokazywać coś na migi. – Zepsuły im się baterrryjki – przetłumaczyła Klarcia. – Nie mogą lecieć dalej. – To ja im takie bateryjki wyczaruję! – Laurencja podniosła swoją czarodziejską różdżkę. Niestety, za pierwszym razem wyczarowały się jej ogórki. Za drugim – kręgle. A za trzecim maszynka do golenia. – Chyba się nie znam na bateryjkach – westchnęła Laurencja. – W szkole czarownic zawsze miałam pałę z fizyki. Ufoludki płakały coraz głośniej i wyrywały sobie z głów czerwone włosy. Laurencja też zaczęła chlipać. – Przestań się mazać! – rozzłościła się Klarcia. – Rrrusz głową! – Już wiem! – zawołała Laurencja i puknęła się różdżką w czoło. W jednej chwili z dwu stron talerza wyrosły wielkie nietoperzowe skrzydła, a z trzeciej – puszysty lisi ogon. – Pip, pip, kuraa! – wrzasnęły ufoludki i skoczyły do talerza. – Pęki, pęki, pa, pa! – To na pewno znaczy: „Hip, hip, hurra” i „Dzięki, dzięki” – wyjaśniła Klarcia. – A „pa, pa” – to sama wiesz. W chwilę później talerz, machając skrzydłami i powiewając ogonem, zniknął w chmurach. – Tym razem naprawdę ci się udało – powiedziała Klarcia. – Jesteś zupełnie dobrą czarownicą. – No myślę – odparła Laurencja i zadarła nos do góry.

Rozmowa na temat opowiadania:
1.Co spotkała wróżka Laurencja w parku?
2.Jak wyglądało UFO?
3.Dlaczego ufoludki wylądowały w parku?
4.Co wyczarowała wróżka zamiast bateryjek?
5. Jak zakończyła się ta historia?

4. Wykonanie pracy plastycznej ziemia nasza planeta - wyklejenie sylwety ziemi za pomocą kulek z bibuły, zielonych oraz niebieskich . (załącznik 1)

5. Zabawa „Sufit, podłoga”. - ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Na hasło „sufit” dziecko stoi na palcach z uniesionymi rękami, na hasło „podłoga” wykonuje przysiad podparty.


Źródła zdjęć: printoteka.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 kwiecień 2021 19:57

Pobierz załącznik:

Początek strony